072-3306067 ייעוץ עם מומחה

אילו סוגי גופי תאורה קיימים היום בשוק?

עולם התאורה לבית התקדם מאוד בשנים האחרונות, וכיום כל אחד יכול לעצב כל חדר בבית בכל דרך שיבחר, באמצעות התקנת גופי תאורה מסוגים שונים שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות. הבה נכיר את הסוגים הנפוצים ביותר:

מנורות תלויות מן התקרה

זהו עדיין הסוג הנפוץ ביותר בין גופי התאורה, פשוט משום שמאוד קל להתאים גופי תאורה תלויים לעיצובו של כמעט כל חדר נתון. אפשר להתקין גוף תאורה תלוי שבו נורת חשמל אחת או מספר נורות, עם או בלי אהילים ואפילו לשלב את גוף התאורה עם מאוורר תקרה בחדרים מסוימים.

גופי תאורה תלויים מעניקים לחדר מראה אלגנטי, מפזרים את האור באופן רך לכל הכיוונים ויש להם נוכחות מאוד בולטת בחלל המאפשרת להם להוות אלמנט עיצובי משלים לריהוט או לפריטי טקסטיל הפזורים בחדר. מאידך, מדובר בגוף תאורה שלעיתים עשוי שלא להתאים לחללים גדולים מדי או קטנים מדי בשל פיזור אור שאיננו אחיד.

גופי תאורה צמודי תקרה

העיקרון מאוד דומה לגופי תאורה תלויים מן התקרה, אולם ללא כבלי חשמל המשתלשלים מן התקרה. גופי תאורה כאלה מהווים מקורות אור חזקים מאוד, מה שהופך אותם פופולריים מאוד כגופי תאורה למטבח אולם ניתן למצוא אותם גם בחדרים אחרים. הם מהווים פתרון אידיאלי עבור חללים שבהם התקרה נמוכה, ובעזרת שימוש בנורות מתאימות ניתן גם לחסוך בצריכת החשמל. עם זאת, יש חללים שבהם גוף כזה פחות יתאים, והוא בדרך כלל גם פחות בולט לעין ובשל כך עלול ליצור אווירה קרירה ולא אינטימית בחדר.

גופי תאורה שקועים

הכוונה לגופי תאורה שאינם בולטים החוצה מן הקיר אלא להיפך, שקועים בתוכו בזכות מבנה גבס שבו הוטבעו גופי התאורה מבעוד מועד. גופי תאורה שקועים הם אחד הלהיטים של השנים האחרונות בתחום התאורה, בזכות היותם מתאימים כמעט לכל סוגי החללים ושלל אפשרויות העיצוב שניתן ליצור בזכותם. הבעיה היא שלצורך שימוש אופטימלי בגופים כאלה יש צורך לבצע עבודות גבס כמו הנמכת תקרה ויצירת נישות בקירות, מה שמחייב עלויות נוספות וגם לא מעט לכלוך.

מנורות קיר

בדרך כלל אנו חושבים על מנורות כגופי תאורה שנמצאים על התקרה, אולם מנורות קיר, כפי ששמן מרמז, מוצמדות לקירות הבית. הן אינן מחייבות מבני גבס אלא מתחברות באמצעים אחרים, מה שאומר שהתקנתן מחייבת פגיעה מסוימת בקירות הבית, אולם מחיריהן הנמוכים ושלל העיצובים שניתן להשיג באמצעותן מהווים יתרונות אדירים לזכותן.

ויש עוד כל כך הרבה סוגים!

סקרנו לעיל מספר סוגים נפוצים של גופי תאורה, אבל יש עוד כל כך הרבה: מנורות עמידה, ספוטים, דוקרנים, מנורות לתאורה נסתרת ועוד! אם אתם רוצים לעצב את תאורת הבית שלכם, אתם יכולים בעצם לעשות כמעט כל מה שעולה בדעתכם. כל מה שנותר לכם לעשות הוא להתייעץ עם איש מקצוע שיתאים את התאורה הטובה ביותר לבית שלכם.