fbpx
072-3306067 ייעוץ עם מומחה q
בית / ייעוץ תאורה – תכנון תאורה

ייעוץ תאורה – תכנון תאורה

התאורה כאלמנט עיצובי מכריע

התאורה היא אחד האלמנטים החשובים ביותר בעיצוב פנים. היא משחקת עם התפיסות שלנו, יוצרת תחושות וחוויות ייחודיות, יכולה לשנות את עיצוב הבית או המשרד,  ואת האווירה בחלל לחלוטין. 

בעת תכנון החלל הפנימי, חשוב מאוד להגדיר מראש באופן ברור את החוויה שאנחנו מעוניינים ליצור.

התאורה של טכנולייט משלבת אמנות, מדע וטכנולוגיה. צוות המעצבים שלנו יודע ליצור אווירה איכותית, המותאמת לאורח החיים בבית או בעסק. אנחנו מבינים את חשיבות מערכת היחסים בין צורת המבנה והתאורה, ומתמחים בייעוץ תאורה להרמוניה מושלמת בחלל הפנים.

ייעוץ תאורה לבית

בדרך לעצב את תאורת החלומות שלכם, אתם חייבים לעצור כאן אצלנו, ולהבין את חשיבות התכנון הנכון. תכנון תאורה מצליח מתחיל בהבנה כי תאורה היא למעשה מרכיב אישי, ממש כמו רהיטים. כל בית חייב להיות שיקוף אמיתי ומדויק של רצונות בעליו. המפתח להארת בתים בצורה נכונה הינו השימוש בטמפרטורת אור חמה לשטחים משותפים, וערבוב אור ישיר עם אור עקיף ליצירת אווירות שונות.

מה כולל ייעוץ תאורה לבית?

ייעוץ תאורה לבית יכלול תחילה אבחון מדויק של התכנון האדריכלי של המבנה, צרכי הלקוחות והרצונות שלהם והתחשבות בגורמים אחרים בעיצוב חלל הפנים של הבית, כמו צבע הקירות ואופי הרהיטים. לאחר האבחון המומחים ידעו לדעת אילו גופי תאורה יתאימו לחלל, בשיתוף פעולה עם מעצבי הפנים המובילים בארץ.

הדרך הטובה ביותר להגיע להרמוניה מושלמת בבית היא תכנון תאורה לבית בשלבים מוקדמים. ככה למעשה יכול יועץ תאורה להתאים את כל חללי הבית, ולשלב בין תכנון תאורה לסלון לבין תכנון תאורת גינה. מחשבה על הפרטים הקטנים הם שעושים את כל ההבדל.

הרמוניה ותאורה

לתאורה יש היכולת המרשימה ליצור אווירה הרבה יותר ממה שרהיטים או פריטים אחרים יכולים. תאורה עמומה תיצור חלל אינטימי יותר אשר מעודד הרפיה, ואילו תאורה לבנה וישירה מפעילה למעשה את מוחנו, ומאפשרת לנו לראות את הפרטים הקטנים טוב יותר. 

שימוש בסוג התאורה הנכון והקפדה על מיקום נכון היא משימה די מורכבת, וחשוב מאוד לבצע אותה בצורה המקצועית ביותר. בנוסף לכך, התאורה צריכה להשתלב באופן מושלם עם תחומים נוספים של עיצוב פנים הבית כמו: בחירת הצבעים, גודל החדר והפריסה שלו, בחירת בדים ורהיטים. רק כאשר כל המרכיבים האלה מתאחדים, תוכלו להנות מחדר מלא בהרמוניה עיצובית ייחודית ללא מאמץ.

אווירה

לתאורה תפקיד משמעותי וחשוב בכל הקשור באווירה השוררת בבית, ולנראות הכללית והרוח העיצובית של הבית. אין כמו חדר חם ונעים המרגיש נוח ומזמין, מרשים ונעים לעין. תאורה משפיעה באופן ישיר על האווירה ועל מצב הרוח בביתכם בצורה חיובית ושלילית כאחד. 

סנכרון

כשאנחנו מדברים על סנכרון אנחנו מתכוונים להרמוניה בין פריטי העיצוב כמו הרהיטים, התמונות, הוילונות, ולקירות הבית. לתאורה יש תפקיד מרכזי וחשוב בסנכרון הזה, והיא מהווה את הדבק בין כל אלה. יועץ תאורה לבית יאפשר לכם להגיע לבחירה נכונה של תאורה בחללי הפנים והחוץ של הבית, מה שיהפוך אותו למקום הטוב ביותר לשהות בו.

ייעוץ תאורה לעסקים

הידעתם שמחקרים מראים כי איכות התאורה משפיעה על אנשים בדרכים רבות ומגוונות.

אם אנחנו מדברים על בתי עסק, שביעות רצונם של עובדים במשרדים יכולה להיות מושפעת באופן חיובי מתאורה שתוכננה היטב. בנוסף לכך, אנשים נמשכים יותר למתקנים ציבוריים, מרכזי קניות ופארקים מוארים. תכנון תאורה נכון לעסקים יתרום באופן ישיר לתחושת הנינוחות של האנשים.

על תאורה בחלל המשרד ותפוקת עובדים

בין אם מקור האור במשרד הוא טבעי, מלאכותי, בהיר או עמום, סוג האור שהעובדים והלקוחות נחשפים אליו משפיע לא רק על מצב הרוח שלהם, התפקוד והבריאות הגופנית אלא גם על התפוקה והיצירתיות שלהם. המשרד שלכם יכול להיות מעוצב ויוקרתי, אך אם תכנון התאורה יהיה לקוי, ותהיה תאורה עמומה במשרד היא עלולה לגרום לעובדים להרגיש עייפות ורצון לנמנם.

לעומת זאת, תאורה בהירה מדי עלולה להקשות בעיניים, ולעורר תסמינים של כאבי ראש. יועץ תאורה מקצועי ידע להבין את צרכי החלל ואת צרכי העסק, ולהתאים את התאורה לסגנון העיצובי שלו ולאופי העבודה בצורה מושלמת.

התאמת התאורה למשרד שלך

עם כל כך הרבה סוגים של גופי תאורה, סגנונות וטמפרטורות אור דקורטיביות, זה יכול להיות קשה לקבוע איזה סוג תאורה הכי תתאים למשרד. בחירה נכונה הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פרקטית, תביא את חלל העבודה שלכם לעיצוב תאורה שישמור על העובדים שלכם מלאים בהשראה, יצירתיים, מעורבים מאוד ובריאים.