072-3306067 ייעוץ עם מומחה

עיצוב התאורה במטבח

עיצוב התאורה במטבח

מטבחים משמשים אותנו לא רק לבישול ואפייה אלא גם כפינת אוכל ואף כאזור ישיבה. בהתאם, התאורה צריכה למלא מספר תפקידים.

ראשית כל, יש מספר אלמנטים מהותיים עליהם חשוב להקפיד בעת בחירת התאורה למטבח. שימוש באופציה של גופי תאורה במרכז המטבח בלבד, יוביל לכך שאזורים חשובים ובעלי שימוש (לדוגמא האזורים תחת ארונות המטבח) יהיו חשוכים ויגבילו את השימוש בהם. ישנו צורך בסיסי בתאורה מעל לכל משטח עבודה במטבח כלומר גם תאורה תחת ארונות המטבח. אם תשאלו אותי, כאשר משתמשים בסכינים חדות או מערבל חשמלי חשוב להקפיד על תאורה נכונה ומספיקה.

כמו כן, תמיד כדאי לאפשר שליטה נפרדת באזור הבישול ובפינת האוכל. כך, ניתן להחשיך את אזור הבישול וההכנות בזמן הארוחה. את האפקט הזה ניתן להשיג באמצעות תאורת עמעום – דימר המאפשרת גמישות באפשרויות התאורה במטבח.

לתאורה המרכזית כדאי להשתמש בתאורה איכותית רחבת זוית. הוספה של דימר תאפשר לא רק תאורה טובה בשעות הבוקר כשאנשים מתרוצצים במטבח, קוראים עיתון ולוקחים את תיקי האוכל לבית הספר או לעבודה, אלא גם להנמיך את התאורה וליצור אווירה רגועה ונינוחה בשעות אחר הצהריים והערב. ניתן להשתמש בתאורה שקועה, תלויה או צמודת תקרה. חשוב לזכור שתאורה תלויה או צמודת תקרה יאירו גם את התקרה ובכך יגרמו לתחושת מרחב גדולה יותר ולתקרות גבוהות יותר.

התאורה תחת ארונות המטבח משמשת אותנו בזמן הבישול והאפייה ומאירה את משטחי העבודה שלנו במטבח. גם כאן, הוספה של אפשרות העמעום תוסיף עומק ודרמתיות למרחב ובנוסף מהווה דרך פשוטה ויעילה לחסוך בהוצאות החשמל.

על מנת להוסיף יותר עניין, ניתן גם להשתמש בתאורת רצפה באמצעות תאורת לד שניתן להוסיף תחת פאנל הבסיס במפגש שבין הרצפה לבין ריהוט המטבח.

מעל לאזור הישיבה ופינת האוכל מומלץ להשתמש בתאורה יותר ממוקדת ובכך ליצור מרחב אישי ונעים בתוך המטבח. את האינטימיות הזו ניתן להשיג באמצעות תאורת דאון לייט או תאורה תלויה.

בשורה התחתונה, לא משנה באיזה תאורה תבחרו להשתמש, זכרו כי התאורה צריכה להיות ממוקמת בכל המקומות בהם זקוקים לאור ולא רק במיקום מרכזי אחד. בחדר בו יש שימושים מגוונים יש צורך ברבדים שונים של תאורה ובאפשרויות שונות על מנת לענות על כל הצרכים בצורה מושלמת.