072-3306067 ייעוץ עם מומחה q

צוברים נקודות…

צוברים נקודות…

מהם ‘פסי צבירה’ ולמה הם אטרקטיביים כל כך מבחינה עיצובית? כל התשובות וגם – מלא רעיונות 

‘פסי צבירה’ הם סוג של פתרון תאורה שקיים ומוכר כבר לא מעט שנים, ובכל זאת ישנם לא מעט אנשים שעדיין לא ממש מכירים אותו, את השימושים השונים בו ואת היתרונות העיצוביים הרבים שלו. וחבל, שכן מדובר בפתרון חכם ופונקציונלי שמאפשר גמישות רבה בכל מה שקשור לשימוש פרקטי ויצירתי בתאורה ממוקדת.  

מה זה בעצם ‘פס צבירה’?

לפני שנגיע לרעיונות היצירתיים של השימוש בפסי צבירה, ויש לנו הרבה כאלו, נסביר כאן בקצרה מה זה בכלל ‘פס צבירה’, מה הייחוד שלו לעומת גוף בודד של מנורת קיר ממוקדת ואילו סוגים קיימים…

ובכן, כפי שהזכרנו קודם, פס צבירה הוא מוצר תאורה שמשתייך לקטגוריית התאורה הממוקדת – תאורה שאלומת האור שלה אינה “מתפזרת” בחלל, אלא מתרכזת אל עבר מקום מסוים – מה שאתם ודאי מכירים מגופי התאורה הממוקדת הנפרדים (שקועי תקרה או שקועי קיר). הרעיון אכן זהה, רק שההבדל בין פס צבירה לבין גוף תאורה ממוקדת בודד הוא, שעל גבי פס צבירה אחד ניתן להתקין כמות מרובה של גופי תאורה ממוקדים במקביל (קצת דומה לעיקרון של ‘מעביר חשמל’).  

אם חשבתם לרגע שמדובר במוצר פשוט וגנרי, אתם לגמרי טועים. למעשה מדובר בתחום ענק ומתקדם שמציע כיום מגוון רחב של אפשרויות תאורה, שאותן ניתן להשיג באמצעות שלושה סוגים עיקריים של פסי צבירה:

  • ‘פסי צבירה חד-פאזי’ – פסי צבירה עם מקור שליטה אחד. כלומר, בפסי צבירה מסוג ‘חד-פאזי’ יש למעשה מתג (חיבור חשמל) אחד ששולט על כל גופי התאורה שמורכבים על הפס, כך שלא ניתן להדליק ו/או לכבות רק חלק מהם ולכן הם מיועדים בדרך כלל לחללים קטנים יחסית.
  • ‘פסי צבירה תלת-פאזי’ – פסי צבירה עם שלושה מקורות שליטה (“מתגים”), מה שמאפשר שליטה נפרדת על שלושה גופים ולכן הם מיועדים בדרך כלל לחללים גדולים יחסית כגון חנויות ומשרדים. 
  • ‘פסי צבירה מגנטיים’ – הדור החדש, המעוצב והמתקדם ביותר של פסי הצבירה! העיקרון דומה, רק שכאן מדובר בטכנולוגיה מתקדמת מאוד שמאפשרת לשלב סוגים שונים של גופי תאורה (גופי תאורה תלויים, תאורה ממוקדת, תאורה מפוזרת וכדומה) בתוך פס צבירה מגנטי אחד. 

חשוב להדגיש! כל אחד מהסוגים של פסי הצבירה מגיע כגוף שקוע, צמוד או תלוי וניתן להתאמה אינדיבידואלית של פרמטרים שונים – החל מהעיצוב, דרך האורך של פס הצבירה ומספר גופי התאורה שבו, ועד אפשרויות כוון אלומת האור של כל אחד מגופי התאורה (החל מגופים סטטיים ועד גופים שניתן לכוון בזווית של עד 360 מעלות).   

רעיונות לעיצובים מיוחדים שניתן ליצור עם פסי צבירה

כמו שוודאי כבר הבנתם, אין סוף לאפשרויות העיצוביות שניתן ליצור באמצעות פסי צבירה והגבול היחיד הוא גבול הדמיון… ובכל זאת, בחרנו עבורכם כמה דוגמאות שאהבנו במיוחד – חלקן בגלל שהן שימושיות מאוד וחלקן פשוט כי הן מעוררות השראה:

הפכו את המסדרון לנקודת עניין

מסדרונות צרים וארוכים כמו שאלו שרואים בדרך כלל בבתי מלון או בבנייני משרדים, עשויים להיראות חשוכים ו”חסרי חיים”, אבל הם לא חייבים להיות כאלו. התקנה של פסי צבירה לאורך המסדרון, בקו ישר או מעוקל, עם גופים נסתרים או מתכווננים, יאפשרו לכם להכניס עניין למסדרון ולהדגיש פריטי אומנות שתלויים על הקירות.

(עיצוב: ענבל ברקוביץ | צילום:  אלעד גונן)

צרו תאורה ממוקדת מעל אזור מסוים

פסי צבירה הם פתרון מעולה לבידול של אזור מסוים אחד בתוך החלל ו/או לתוספת של תאורת משימות פונקציונאלית. כך למשל התקנה של פס צבירה מעוצב מעל האי שממוקם במרכז המטבח, מעל משטחי עבודה או מעל האקווריום, תדגיש את האלמנט ותוסיף לכם תאורה בעת הצורך. אפשרות נוספת היא להתקין את פס הצבירה במרכז החלל ולכוון את גופי התאורה לאזור הרצוי.

(צילום: אורי אקרמן)

הדגישו פריטים ספציפיים

פסי צבירה הם פתרון מעולה גם לצורך הדגשת פריטים מסוימים כגון פריטי אומנות ו/או פרטים מקטגוריה מסוימת בחנות. גם כאן ניתן לבחור בין פס צבירה בולט ודומיננטי לבין פס צבירה “שקט” שימקד את תשומת הלב במקום הרצוי. 

(צילום: ליאור טייטלר)

צרו אווירה חמה וייחודית

נצלו את היתרונות של פסי הצבירה כדי ליצור אווירה חמה וייחודית בחלל, בין אם מדובר בצימר או בפטיו מעץ ובין אם מדובר במבנה בסגנון תעשייתי. 

הפכו את פס הצבירה לפריט עיצוב מרכזי בחלל

נצלו את האפשרויות הרבות שניתן להשיג באמצעות פסי צבירה (בעיקר פסי צבירה מגנטיים, אבל ממש לא רק) וצהפכו אותם לאלמנט עיצוב מרכזי בחלל. כך למשל תוכלו ליצור באמצעותם עיצובים שונים וייחודיים ולהשתמש בהם כגוף התאורה המרכזי או אפילו כתמונה על הקיר. 

(עיצוב: שפיגל אדריכלים)

 

נו, עכשיו אתם מבינים למה אנחנו כל כך אוהבים את פסי הצבירה?