072-3306067 ייעוץ עם מומחה

ספוטים

עולם התאורה נראה היום שונה לחלוטין מכל מה שהכרנו וידענו עד היום. אם בעבר היו אלו רק פלורסנטים או נורות חשמל, הרי שהיום יש לנו גופי תאורה מסוגים שונים. אחת האפשרויות המרהיבות שיש לנו היום בעולם התאורה אלו הם הספוטים. הספוטים הם גופי תאורה שקועים, על פי רוב בתוך תקרות גבס. הספוטים מעניקים תאורה ייחודית וממוקדת כאשר גופי התאורה משולבים בצורה נקייה ונעימה לעין.

ספוטים שמשדרגים את החלל

האמת היא שבבתים רבים, נעשה שימוש בספוטים מתוך אילוץ שהפך להיות סוג של ‘לכתחילה’. זה התחיל בזה שהמזגנים המרכזיים דרשו העברה של תעלות בבית. את התעלות מעבירים בתקרה של החלל וכך למעשה מושכים את מערכת המיזוג מחדר לחדר. אך התעלות הללו אינם יפים בלשון המעטה והם לא תורמים דבר מבחינת המראה של החלל. נוצר אם כן הצורך להסתיר את אותה הצנרת של מערכת המיזוג. איך מסתירים את הצינורות העבים והבולטים כל כך? בדיוק לשם כך נועדו תקרות הגבס. מה שעושים הוא הנמכה של התקרה בעזרת גבס כאשר נוצרת תקרה נמוכה מעט מהתקרה שהייתה.

ספוטים בתקרת הגבס

לאחר שמנמיכים את התקרה, נוצרת בעיה של מראה חשוך מעט של החלל, מראה לא סימפטי ולא מחמיא. כאן מגיע תורם של הספוטים. אפשר לקבוע את הספוטים בנקודות שונות בתקרה המונמכת ואפשר גם להוסיף מסגרות מיוחדות העשויים כולם גבס כאשר אלו ממוקמים לצד התקרה. בהם מוסיפים את הספוטים כאשר באופן כזה מתקבל מראה מרשים במיוחד של החלל.

כאן אנחנו למעשה עדים למקרה של אילוץ שנעשה לפעולה של ‘לכתחילה’, עד שהיום אנחנו מוצאים כי רבים בוחרים להנמיך את תקרת הבית באמצעות לוחות גבס רק על מנת ליצור את המראה המיוחד שניתן ליצור באמצעותם. מובן כי השילוב של גופי התאורה בתוך אלו משלימים את המראה והופכים אותו ליוקרתי ומיוחד.

אבל רק איכותיים

האמת היא שכיום כאשר התאורה רובה ככולה מבוססת על תאורת לדים, הרי שגם הספוטים כבר מבוססים על אותה הטכניקה ועל כן הספוטים הם טובים פי כמה וכמה ממה שהיה לנו בעבר. אך גם היום, חשוב לשים דגש על בחירה נכונה של הספוטים ועל קנייה במקום אמין, בחנות שאפשר בהחלט לסמוך עליה ולהיות רגועים כי הספוטים אכן יתנו מענה לאורך זמן.

הספוטים שיש לנו היום כמעט ואינם צורכים אנרגיה והם דורשים מעט מאוד מבחינת עלויות. כך שאפשר לעשות בהם שימוש בלי נקיפות מצפון. מדובר בתאורת לדים בטכניקה ייחודית מוזלת.

כך גם מסוגלים גופי התאורה הללו להוכיח את עצמם לאורך זמן כאשר לא יהיה צורך להחליף אותם משך זמן שימוש ארוך.

אין ספק כי תאורת לדים הצליחה לכבוש לחלוטין את עולם התאורה וכיום כולם בוחרים אך ורק תאורה אשר מבוססת על לדים.