072-3306067 ייעוץ עם מומחה

תאורה יוקרתית

תאורה יוקרתית- איזו אווירה ורושם יוצר האור ואיך אפשר באמצעות תאורה מתאימה לתת תחושה יוקרתית?

כשמדברים על יוקרה מדברים הרבה פעמים במושגים מעולם של תאורה יוקרתית – המושג נובוריש המזכיר נברשות שהן שנדלירים גדולים שהיו נפוצים בבתי מלוכה וארמונות ועברו עם השנים לכינויים של אוליגרכים ואנשים מהמעמד הגבוה מאוד בחברה.

היוקרה והעושר מתקשרים לא פעם עם נצנוץ וזוהר. לא מעט פעמים הם משולבים גם עם מתכות יקרות ואבנים יקרות שגם מחזירות אור ויוצרות את הנצנוץ המאפיין את האווירה היוקרתית.

בעיצוב חללים שרוצים להעניק להם אווירה של יוקרה יעשה שימוש בגופי תאורה ובאלמנטים שיגרמו לתחושה שמי שנמצא במקום הגיע למקום חשוב מכובד ואף מלכותי.

בדרך כלל כדי לתת תחושה של תאורה יוקרתית יש לעשות שימוש בתאורה צהובה. הסיבה לכך טמונה בהיסטוריה שבה עוד לפני שהיה חשמל ונורות עשו שימוש בנרות על מנת להאיר את הבתים. בבתי המלוכה הותקנו מראות מיוחדים באופן כזה שיכל להחזיר את האור וליצור תחושה של זוהר. אור הנרות הוא צהוב והתחושה של המראות המוארים בנרות היא התחושה היוקרתית המסורתית אותה מפיצים עיצובי השנדליר בעלי הזכוכיות בעלות החיתוכים החדים שמפיצים את האור.

האור הצהוב כיום עם ההתפתחות הטכנולוגית נחשב לאור יקר יותר וגם זה נון שחשוב לקחת בחשבון כשבוחרים תאורה גוונים וגופי אורה לחלל.

לפעמים נרצה לתת תחושה של תאורה יוקרתית אך לא לבזבז המון כסף על חשמל.

קיימים מגוון פתרונות ודרכים שיוכלו לאפשר את השימוש בתאורות חסכוניות אך לייצר את האור בטמפרטורה הצהובה זהובה.

ליצירת אווירה יוקרתית כמובן יש מקום לקחת בחשבון את החלל וסוג השימוש בו ואת העיצוב הכולל שלו. במידה ונעצב משרד עורכי דין אקסלוסיבי במיוחד עדיין מדובר במשרד ולא נרצה לעשות שימוש באור בעל צבע צהוב אלא בגווני אור יותר לבנים ובוהקים. במשרדים כאלה לא פעם ימצאו פסלים או יצירות אמנות מוערכות שאותם נאיר בגוונים הצהובים שיעניקו להם את הזוהר והחמימות והכבוד הרצויים.

השילוב בין גווני האור ובחירת גופי תאורה יוקרתית

לבחירת גופי התאורה השפעה מכרעת על האופן שבו האור בחלל מופץ ועל האווירה הסופית שתתקבל בו.  קיימים גם היום מבחר גדול של גופי תאורה בהשראת השנדלירים ומשחקים עם זכוכיות והפצת האור בחלל באמצעות שימוש בחיתוכים כמו שהיו בנברשות הזכוכית העתיקים.

במקומות מסוימים קיימים גופי תאורה עתיקים שהפכו לטרנד אופנתי בפני עצמם והם עוברים מדור לדור או נרכשים בחנויות וינטג’ או במכירות פומביות.

חשוב לזכור שאווירה יוקרתית דורשת תכנון מקדים והעובדה כי יעשה ייעשה שימוש בגוון אור צהוב או בשנדליר כגוף תאורה מרכזי לא תמיד יתנו את המענה. יש חשיבות גדולה לעיצוב הכולל ולצו האופנה וכמובן הצורך באור שהם לא פחות חשובים וישפיעו על האווירה הכללית של החלל.

כדי להיות בטוחים שתוכלו לבחור את האור הנכון למטרה שלכם חשוב שתתייעצו עם מומחי תאורה מתאימים.