072-3306067 ייעוץ עם מומחה

תאורה בדירת חדר

מה כדאי לדעת על תאורה בדירת חדר

בשנים האחרונות הולך ומתגבר הטרנד לחזור למגורים בדירת חדר – אם באמצעות פרוייקטים של אייר בי & בי, ואם כהבנה של בעלי דירות שעדיף להן לשפץ את הדירות ולהפוך דירה אחת למספר יחידות דיור ולהרוויח יותר כסף משכירות.

אם אתם עומדים לשפץ בעצמיכם כזו דירה ולהפוך אותה למספר דירות חדר או שאתם עומדים להיכנס לגור בדירת חדר אחרת בקיבוץ או ביחידה נפרדת בבית ההורים יש מספר נקודות חשובות שכדאי לקחת בחשבון בנושא תכנון התאורה.

בשונה מדירה שבה לכל חדר שימושים שונים ונפרדים ובהתאם להם מותאמת התאורה, בדירת חדר יש להאיר את אותו החלל שמשמש למספר שימושים שונים.

אם בחדר השינה נכון לעשות שימוש כמה שפחות באור בהיר וחזק ולעומת זאת בחדר האוכל או בסלון כן מומלץ להאיר את החלל באור מרכזי כדי ליצר תחושה של בית מואר, בדירת חדר במרבית המקרים החלל כולו יהיה יחסית קטן ויהיו בו אילוצים בסידור הרהיטים שיגרמו כתוצאה מחוסר המקום.

בהתאם לאופן שבו ימוקמו שקעי החשמל בחדר תוכלו לנסות למקם כמה שיותר מנורות צמודות קיר בעלי מתגים נפרדים זה מזה וכך תוכלו לאפשר את התאורה בחדר באופן סלקטיבי.

האור ליד המיטה יהיה בגוון צהוב ויחסית עמום וקרוב לאזור שבו ימוקם הראש . ליד הארון או בתוך הארון אם יש אפשרות תוכלו למקם אפשרות לתאורה כדי שתוכלו לא להאיר את כל החדר במידה ותרצו למצוא פריטים בארון בשעות החשכה.

בחדר השירותים והמקלחת שבמרבית המקרים יכלול מקלחון קטן כדאי להתאים תאורה צהובה שמחמיאה לפנים ולא פלורוסנטית או מסנוורת מדי שגם תחמיא לפנים שלכם שישתקפו מהמראה כמו שמאירים בעמדות של מאפרים מקצועיים. התאורה הצהובה יכולה לשמש גם כאור קטן לשעות הערב במידה ותחליטו להשאיר את האור דולק בה למשך הלילה ואת הדלת אם קיימת מעט פתוחה.

במידה ויש לכם בחדר גם מטבחון חשוב שתהיה בו תאורה טובה מעל לכיור שתאפשר לכם לבשל או לחתוך סלט בלי להיפצע וגם לראות את הלכלוך מהכלים שתשתפו בכיור.

בדירות חדשות יחסית יש לפעמים מטבחים משותפים למספר דיירים ובהם ניתן להאיר את החלל באמצעות תאורה בעוצמה גבוהה יותר מאשר זו שתהיה במטבחון קטן בדירת חדר.

נקודה חשובה מאוד בבחירת תאורה לבית או לחדר. במרבית המקרים מי שיעדיפו להתגורר בהן הם סטודנטים או רווקים ואחת המשמעויות הנלוות להעדפת דירת חדר היא הצורך בחיסכון כלכלי. הדיירים הללו לא ירצו לשלם חשבון חשמל גבוה ולפעמים למרות שהאור הצהוב מחמיא ועדיף למטרות השונות שציינו הם יעדיפו לעשות שימוש בתאורה חסכונית. התאורה הזו ברוב המקרים בעלת גוון לבן והן בעלות עוצמת אור גבוהה כדאי לקחת גם את הנקודה הזו בחשבון כשמתכננים את התאורה מראש.

בכל מקרה היות ומדובר בשיקולי חיסכון כדאי לא לוותר על ייעוץ של מומחה לתאורה עצה נכונה תוכל לחסוך הרבה כסף ולמנוע טעויות והוצאות מיותרות בעתיד.