072-3306067 ייעוץ עם מומחה

תאורה לגינה

לא בהרבה בתים קיימת הפריבילגיה של גינה או חצר צמודה. אין ספק שכמה שיותר נמצאים קרוב לטבע האמתי איכות החיים עולה.

בבתים עם חצר או גינה נוכל למצוא הרבה פעמים בריכה או דשא ושולחן אוכל גדול שמאפשר למשפחה ולחברים לשבת לאכול ולבלות באוויר הפתוח.

למה נדרשת תאורה לגינה?

השאלה נשאלת מכיוון והגינה או החצר נמצאות בחוץ למה דרושה להן תאורה?

הסיבה המרכזית לצורך של תאורה לגינה היא השעות החשוכות שבהן המקום לא מואר באופן טבעי ונרצה לעשות בו שימוש .

בישראל שטופת השמש אפשר לעשות יופי של ערבים לחברים או למשפחה בגינה או בחצר גם בשעות הערב או הלילה אך לצורך כך נצטרך להאיר אותם.

בנוסף, אור שונה מפיק תוצאות שונות גם על הצומח וגם על בעלי חיים. במקרים רבים הגינה תהיה מקורה בפרקט או סככה או בבטון ונידרש ליצר אור משלים לזה שבחוץ כדי להאיר את הפינות החשוכות.

בכל מה שקשור לצמחיה גידולים ופרחים מיוחדים יש להיוועץ במומחים בוטניים ולקבל מהם הנחיות מפורטות לגבי התאורה הנחוצה לצמחים.

בחירת תאורה לגינה מזכירה בהרבה מקרים את הבחירה של התאורה לסלון , הנוכחות החברתית והדינאמיות המאפיינות את שני המקומות משותפים.

את התאורה בגינה או בחצר לעומת הסלון לעיתים יהיה יותר מסובך להרכיב בגלל הריחוק מנקודת החשמל וחיווי החוטים הקיים בתקרה.

את גופי התאורה ונקודות החשמל יהיה צורך להרכיב בצורה מקצועית שתיקח בחשבון את תנאי האקלים והאפשרות שלהם להיחשף למים רוח אבק וחום.

בנוסף בלא מעט גינות יהיה גם מתקן למשחק כדורסל או שערים למשחק כדורגל. ולמשחקי כדור יש נטייה לא קטנה לפגוש לפעמים גם את התקרה ובמקרה הזה את המנורות שעליה.

חשוב מאוד בבחירת גופי תאורה לגינה לציין שמדובר בגינה ולקחת בחשבון את כל הנקודות שיכולות להיות רלוונטיות ועלולות להוות סיכון או שיקול לבחירה.

קיימים גופי תאורה עמידים לתנאי חוץ, וגם גופי תאורה ייעודיים לגינות ולחצרות.

התאורה לגינה תצטרך לענות על כל הפרמטרים הבטיחותיים הנחוצים ולא תמיד תוכלו לקבל בדיוק מה שתרצו במחיר הכי טוב ותאלצו להתפשר או לחפש יותר זמן בין חלופות.

לפעמים תראו גינות במגזינים או תכניות עיצוב המתייחסים לאזורים אחרים בעולם שבהם הבנייה שונה וגופי התאורה לגינה מתאימים לכללי הבטיחות הקיימים שם ולא בהכרח נכונים לגבי ישראל.

במידה ואתם בונים את הבית ויכולים לתכנן ולהיערך לנושא מבעוד מועד כדאי לתכנן את הנושא ואת נקודות החשמל וחיפויים לחוטי חשמל וכד מראש.

במידה ואתם צריכים להתמודד עם מצב קיים ואין לכם אפשרות לשנות את כל מבנה החוטים והחשמל כדאי להיוועץ במומחה של גופי תאורה ולספר לו כמה שיותר בפירוט מה התנאים ומה הרצון שלכם ולקחת בחשבון שהבטיחות באה לפני כל שיקול אחר.