072-3306067 ייעוץ עם מומחה q

מוארת וירוקה: רעיונות לתאורה ייחודית בסוכה שתאיר לכם את החג

מתחילים לחשוב על עיצוב הסוכה? יש לנו כמה רעיונות לתאורה שתעשה הבדל גדול

חג סוכות המתקרב הוא תמיד הזדמנות מהנה לפתח את היצירתיות ולקשט את הבית הארעי כאוות נפשכם, ואנחנו כאן כדי לתת לכם כמה רעיונות לפתרונות תאורה בסוכה שישדרגו משמעותית את המראה החגיגי שלה וכמובן – יאירו לכם את שולחן החג (וגם את הלב).   

 

לפני שמתחילים: כמה דברים שחשוב לקחת בחשבון

לפני שאנחנו מגיעים אל הרעיונות ואל פתרונות התאורה השונים בתכלס, חשוב לנו להדגיש כמה נקודות שמאפיינות את תאורת הסוכה ושחשוב לקחת אותן בחשבון לפני שניגשים למשימה עצמה: 

  • הסוכה ממוקמת בחוץ – כן. אנחנו יודעים שזה ברור מאליו, אבל בכל זאת… המשמעות היא שלא משנה איזו תאורה תבחרו, היא חייבת להיות תאורת חוץ. כזו שמוגנת מפני מים ובטוחה לשימוש בכל מזג אוויר.  
  • סכנת התלקחות – הסוכה, הסכך והקישוטים השונים עשויים לרוב מחומרים דליקים. לכן, בשום אופן אל תעגלו פינות בכל מה שקשור לבטיחות של גופי התאורה ושל חוטי החשמל. ודאו שמדובר בגופי תאורה איכותיים שאינם נוטים להתחמם ושחוטי החשמל מחוברים היטב ואינם חשופים. 
  • יציבות – לפני שבוחרים את התאורה לסוכה, חשוב לקחת בחשבון את מידת היציבות של הקורות שעליהן מונח הסכך (“הגג של הסוכה”). יש הבדל משמעותי ביותר בין משקל גופי התאורה שניתן לתלות בסוכה שממוקמת מתחת לפרגולה, לבין משקל גופי התאורה שניתן לתלות בסוכה שבה הסכך מונח על קורות עץ.    
  • פונקציונאליות – בדומה לתהליך תכנון התאורה בכל חלל אחר, גם כאשר מתכננים את התאורה לסוכה חשוב לקחת בחשבון את הצרכים האישיים שלכם: גודל הסוכה, האם אתם מתכננים לאכול בה רק בשעות הערב או גם בשעות הצהריים, האם אתם מתכננים לישון בסוכה? וכך הלאה. ככל שתדעו טוב יותר מהם השימושים והצרכים השונים שלכם, כך תוכלו להתאים נכון יותר את התאורה. 

טיפים לתאורה פרקטית וייחודית בסוכה

אחרי שהדגשנו את כל מה שהיה חשוב להדגיש, אפשר לעבור לחלק הכייפי – רעיונות לתאורה בסוכה 😊

בכוונה ריכזנו כאן עבורכם רעיונות מסוגים שונים, שמעניקים פתרונות שונים ומשרים אווירה שונה, כך שכל אחד יוכל למצוא את מה שמתאים לו (או לפחות השראה). מוכנים?

לפפו על קורות הגג “שרשרת” נורות 

הנורות הפשוטות ו”העירומות” שחזרו לאופנה בשנים האחרונות ובגדול, הן פתרון מעולה לסוכה. ניתן להשיג אותן במעין שרשראות מוכנות שקל מאוד להתקין. כל מה שתצרכו לעשות זה ללפף שרשרת אחת (או יותר) על קורות הגג של הסוכה ולהכניס לחשמל. כך תקבלו אווירה מוארת וייחודית בפשטות ובקלות. רק אל תשכחו לוודא שהנורות והכבל מותאמים לשימוש בחוץ, כן?!

תלו על אחד הקירות מחרוזת נורות קטנות

כדי לקבל מראה רומנטי וחגיגי במיוחד, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתלות כמה מחרוזות של נורות לד קטנטנות על אחד הקירות של הסוכה, או אפילו על הקירות ועל הגג. הנורות עצמן והחוטים שלהם אינם בולטים לעין כלל, אבל האפקט שלהם כשהן דולקות הוא לגמרי וואו!! 

הפתיעו את האורחים עם נורות משנות צבע

כדי להוסיף לסוכה צבעוניות ולהדגיש את הצמחים ואת הקישוטים השונים, תוכלו לשלב על הקירות/הגג מחרוזת דקה של נורות לד מחליפות צבע. כך תוכלו לקבל מראה שונה ואווירה שונה בכל יום, בלי לבצע שום שינוי. 

תלו גופי תאורה מרכזיים מיוחדים

אם הקורות שלכם יציבות מספיק (מתחת לפרגולה למשל), תוכלו להפתיע את האורחים עם גופי תאורה (אחד או יותר) גדולים ומעוצבים שישלימו וידגישו את האווירה הייחודית בסוכה. כך למשל תוכלו לתלות במרכז הסוכה גוף תאורה גדול עשוי עץ, גוף תאורה שדומה בעיצובו לכלוב של ציפורים, גופי תאורה עגולים, או כל גוף תאורה דומיננטי אחר.  

האירו את השביל עם גופי תאורה סולאריים

כדי להכניס את האורחים לאווירה החגיגית עוד לפני הכניסה לסוכה, תוכלו לקשט את הדרך אליה עם גופי תאורה סולאריים ומתוקים, שגם חוסכים בחשמל וגם יפתיעו וייחדו את הסוכה שלכם. גופי התאורה הסולאריים אינם משמשים כמובן רק לשביל, ותוכלו למקם אותם איפה שתרצו (בתוך עציץ שממוקם בסוכה למשל).  

התקינו מאוורר תקרה עם תאורה מובנית

אם אתם שואלים אותנו – מאוורר תקרה עם תאורה (שמותאם לשימוש בחוץ), הוא פתרון מושלם לסוכה שממוקמת מתחת לפרגולה. פרט לעובדה שהתאורה שבו תספק לכם את כמות האור הנדרשת, מאוורר התקרה עצמו ינעים לכם את השהות בסוכה בימים החמים וכבונוס – ירחיק מכם יתושים ומעופפים מציקים אחרים. 

והכי הכי חשוב – תיהנו! 

חגים בכלל וסוכות בפרט הם הזדמנות מצוינת להיות יחד, לצחוק, לנוח וליהנות מהאווירה המשפחתית והחגיגית. חג שמח!